Son dönemlerde 3D baskı ile ilgili ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Kimileri bu sistemi kullanarak araç kopyalama işlemi gerçekleştirirken, bazıları da yapay et üretimine bile yönelebiliyor. Bu nedenle üretim sürecinde 3D baskı makinelerinin artık çok ciddi bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.Geçtiğimiz aylarda Amerikalı baba oğlun 3D baskı kullanarak Lamborghini arabası ürettiğini görmüştük. Bu araç orijinal versiyonundan neredeyse hiçbir şekilde ayırt edilemiyordu.

Bu tür sistemlerin kullanılarak üretilen en ilginç ürünlerden birisi de roket oldu. Uzay çalışmaları için kullanılması planlanan roketler, 3D baskı sayesinde hızlıca üretim sürecine girdi. Normal şartlarda 2 yılda üretilen bir roket sistemi, 3D baskı kullanarak 6 ayda üretilebiliyor.
Bu tür bir üretim hızını bütün sektörlere getirin 3D baskı sistemleri yakın bir zamanda seri üretimde adeta devrim yaratabilir. Peki sizce 3D baskı kullanılarak üretim sürecinde büyük bir hız kazanmak mümkün mü? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.